X
X
TRY

E-Ticaret Entegrasyon Sistemi

AnasayfaE-Ticaret Entegrasyon Sistemi

Masaüstü uygulaması ile web sitesinin haberleşmesini sağlayan ve bunun yanında her türlü data aktarımına yarayan Reel Ajansın entegrasyon uygulamasıdır. Uygulama hem ara-yüz üzerinden data aktarımına imkan vermekte hem de arka planda çalışan Windows servis ile 7/24 dataları kontrol ederek uygun olan dataları çift yönlü aktarılmasını sağlamaktadır. Uygulamanın çalışabilmesi için Framework 4.6.1’in bilgisayarda yüklü olması gerekmektedir.

Gereksinimler;

Framework 4.6.1: Bilgisayarda yüklü olmaması durumunda microsoftun sitesinden indirilmeli.

https://www.microsoft.com/tr-TR/download/details.aspx?id=49982

 

Windows Servis

Bu uygulama arka planda çalışmaktadır. Yapılan işlemler log dosyasına işlenmektedir. Servisin başlaması ve durması durumunda mail gönderimi yapılarak bilgilendirme özelliği de mevcuttur. Servisin durduğuna dair mail gelmesi durumunda servisin tekrar başlatılması gerekmektedir.

Ayarlar: Servisin ayarları, config dosyasında yapılmaktadır. Ayarları yapabilmek için “Ecommerce. WindowsService.exe.config” dosyasının notepath ile açılması gerekmektedir. “appSettings” tagı arasındaki bulunan kayıtlar ayarları ifade etmektedir. Value kısmına yazılacak değer geçerli olmuş olur.

LogFolderPath: Log dosyasının yazılacağı klasör.

FileLogEnabled: Loglamanın aktif olup olmayacağını ifade eder.

IsEnableEncryption: Bazı özel bilgilerin şifrelenmesini sağlar. Bunlar, bağlantı bilgileri ve mail bilgileridir. 1 yapılması durumunda bu alanlar şifrelenir ve başkasının bu bilgileri görmesi engellenir.

FailedDelay: Aktarım esnasında hata alınması durumunda tekrar gönderim yapılmasına olanak sunar. Dakika cinsinden tutulur. Hata çıkması durumunda kaç dk sonra tekrar gönderimin yapılacak.

FailedRepeatCount: Hata çıkması durumunda tekrar gönderim sayısı.

ServiceTimePeriod: Servisin kaç dakikada bir tetikleneceğini ifade eder. Dakika cinsindir burada belirtilen süre kadar sürekli dataları kontrol eder. Data olması durumunda aktarım yapar. 60 dakika olması durumunda saatte bir dataları kontrol edip aktarımları başlatacaktır.

ServiceTimeStart: Servisin Başlangıç Saati. Servisin hangi saatten itibaren başlayacağını ifade eder.

ServiceTimeEnd: Servisin Bitiş Saati. Servisin hangi saate kadar gönderim yapacağını ifade eder. 14:00 yapılması durumunda servis arkaplanda diğer günün başlama saatine kadar çalışmakta ama data kontrolünü yapmaz.

 

MailSenderUserName: Mail gönderim için gerekli olan mail hesabı. Mailler bu hesap üzerinden gönderim yapacak.

MailSenderPassword: Mail hesabının şifresi.

SMTPServer: Mail sunucunun adı.

SMTPPort: Mail sunucunun portu.

MailSender: Mail gönderilerken hangi hesaptan mail geldiğini gösterir.

TestMailRecipient: Mailler bu hesaba gönderim yapmaktadır. “;” işaretli çoklu mail hesabı yazılabilir.

 

Kurulum:

  • Paketin içindeki “ServisiKur.bat” dosyası admin olarak çalıştırılır.
  • Görev yöneticisinden hizmetler sekmesinden “Hizmetleri aç” tıklanır.
  • Hizmetler ekranından “Standart” kısmından “Muhasebe Entegrasyon Servisi” hizmeti bulunur.
  • Muhasebe Entegrasyon Servisine sağ tıklanıp “Başlat” denilir. Servisin herhangi bir nedenle durması durumunda 4. Maddedeki adımla servis tekrar başlatılır.

 

Masaüstü Uygulaması

 Bu uygulama ile anlık data gönderimi yapılabilmektedir. Log dosyaları da bu uygulama üzerinden görüntülenebilmektedir. Servis uygulamasındaki gibi ayarlar yine config dosyasında tutulmaktadır. “ECommerce.WindowUI.exe.config” dosyasının notepath ile açılıp ayarların yapılması gerekmektedir. Bu uygulama ile anlık olarak aktarılacak ürünler ve siparişler listelenmekte ve istenmesi durumunda aktarımı da yapılmaktadır. Servis uygulamasındaki gibi her adım loglanmaktadır.


masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama pvc zemin kaplama

Top